Štěňátka od nás

 Pro neználky plemene jenom pár drobných informací.

Jedná se o málopočetné plemeno teriérů nejvíce podobných stavbou těla a vzhledem oblíbeným jorkšírským teriérům. Silky jsou však o něco málo větší než-li jorkšíři ( v dospělosti váha od 3,5 do 6 kilo). Jedná se o nelínající plemeno psů. V povaze se jedná o vyrovnané psíky s velkým srdcem. Jsou to jak vynikající domácí  mazlíčci, tak i sportovně založení společníci i pro ty nejnáročnější majitele. 

 Naše štěňátka

Naše stěňátka vyrůstají v domácím rodinném prostředí  ve společnosti dalších pěti dospělých silek, jedné jorkšírky a jedné střední kníračky. Náš chov je zaměřen na kvalitu, nikoliv na kvantitu. Od roku  2008 jsme odchovali teprve čtvrtá štěňátka. Pejskům se věnujeme v každé volné chvilce. Kromě celého domu mají k dispozici i velikou zahradu a další pohyb jim doplňujeme pravidelnými procházkami do překrásné přírody v našem okolí Národního parku České Švýcarsko.

     
Jsou to velice čilá zvířátka,  od malička socializovaná naší rodinnou výchovou.  Mají velice rády děti. Štěňátka od nás odcházejí na devátém týdnu života očkovaná, odčervená, čipovaná a samozřejmě i s europasem a průkazem původu. Jsou zvyklá na pobyt jak doma tak i venku.
 

        
Se silkami se dá užít nejen spousty domácího mazlení na gaučíku, ale i plnohodnotných sportovních zážitků, což dokazují například úspěchy našeho psa Tawny Mist Original Sin na poli agilit, kde jsou s dcerou Blankou pravidelnými účastníky závodů a táborových aktivit.