Jsme taková "normální" čtyřčlenná rodinka žijící v baráčku s velikou zahradou v jednom z nejsevernějších měst naší republiky, ve Šluknovském výběžku. Psíkům se aktivně věnujeme všichni, kromě syna Martina.    S chovem psů jsme  začali koketovat okolo roku 1997 a postupně se propracovali ke středním kníračům, kteří nás mimo jiné přivedli poprvé jak na výstavní půdu tak i k výcviku. Právě díky letním výcvikovým táborům jsme se seznámili s jednou z chovatelek australských silky teriérů a jeho zástupci a toto plemeno si rázem zamilovali.

Taťka Mirek se snaží psíky něco naučit při výcviku ve sportovní kynologii. Po částečně marné snaze vycvičit různé střední knírače si teď vzal do parády i silečky. Na výstavách se zatím osvědčil pouze jako fotograf, řidič a nosič zavazadel.

Mamka Dana propadla výstavám a tak skoro každý druhý víkend křižujeme Evropou se silečkami. Výstavy, to je její život. Kromě toho pobíhá se silčími čubinami i na agiliťáckých parkurech. Aby toho nebylo málo, tak pejsky ještě i stříhá a upravuje.

Dcera Blanka jde ve šlépějích maminky a kromě agilit, kterým se věnuje se silčím pejskem, se už zabydlela i na poli vystavovatelů a to jako úspěšná junior handlerka.

Naše první silečka Yonne Bohemia Alké se k nám nastěhovala v roce 2006. Její příchod do naší domácnosti znamenal náš celkový zvrat k tomuto plemeni, jehož chovu se od tohoto okamžiku plně věnujeme. Po roční pauze jsme si v lednu 2008 pořídili další fenku Ever More Bohemia Alké a v únoru 2009 k nám z Ameriky přiletěl první pejsek Tawny Mist Original Sin. Kvalitní chov tohoto málopočetného plemene je pro nás hlavním cílem a proto jsme  založili chovatelskou stanici Damikon. Silky jsou pro nás klasičtí zástupci psíků s malým tělem a velkým srdcem sportovce a oddaného přítele.

Aby jsme nebyli nespravedliví k ostatním plemenům psů, tak se musíme zmínit, že s námi doma bydlí ještě hyperaktivní  jorkšírka Vikina a obstarožní sportovec střední knírač Forrest Gump. Dohromady se silkami pak tvoří velice rozmanitou smečku skvělých věrných přátel, kteří jsou pro nás neutuchajícím zdrojem zábavy.

A po různých změnách .............

V létě roku 2010 jsme přišli o našeho jediného "velkého" psa. Knírač Forrestek musel být po vleklé nemoci utracen. Aby nám náhodou pejsků neubylo, hned jsme stav našich hafanů doplnili další "američankou", silečkou Tawny Mist Made for Damikon Collette. Je to zatím asi největší ďábel v naší silčí smečce.

Dcera Blanka už pomalu opouští výstavní molo juniorhandlingu, ale s pejsky rozhodně nekončí. Plně využívá drive, kterým silky disponují a s Rokýškem (Original Sin) se naplno vrhla na agility. Od léta roku 2011 začínají společně objíždět první závody a zkoušky.