Světová výstava psů Bratislava

Sissi - V2, Res.CAC         Rocky - V1, CAJC, Junior World Winner 2009 - Junior BOB

9. října 2009 konečně nadešel den naší účasti na Světové výtavě psů. Po zkušenostech z přepravy z penzinonu na výstaviště předešlého dne jsem vyráželi s notným předstihem ještě za tmy. Tento tah se vyplatil a tak jsme si užili pouze krátkou desetiminutovou kolonu vozidel před vjezdem na ještě zcela prázdné výstaviště. Dostat se co nejdřívě k našemu kruhu, který byl tentokrát  ukryt v hale, bylo základem úspěchu, neboť jsme byli obleženi dvojicí krůhu s yorky, což představovalo porci 259 psů. Počasí se tendo den vytáhlo s deštěm a i teploty se držely hodně dole.
Velkou neznámou byla pro všechy zúčastněné majitelé silek nominace indického rozhodčího  C.V. Sudarsana. Jeho posuzování se stalo velice příjemným překvapením. Indický rozhodčí posuzoval s velkým přehledem a klidem a všem pejsků dopřál dostatek času nato, aby ukázali to nejlepší. Celé vystavování se tak překvapivě neslo v duchu pohody a proběhlo bez zbytečných emocí. 

         

Z dosažených výsledků jsme měli samozřejmě obrovskou radost. Rokýšek ziskem ocenění CAJC zároveň splnil podmínky pro udělení titulu Juniorský šampion Slovenska. Po skončení posuzování jsme si v době čekání na závěrečné soutežě proměnili prázdný kruh ve fotografickou manéž a náležitě si to užili. Účast v závěrečné soutěži už byla jen takovou třešinkou na dortu a hlavně velkou zkušeností pro Rokýška ukázat se v záři reflektorů na obří televizní obrazovce před přeplněnou halou skandujícího publika. Náš velký dík patří Petře Peršchalové, která s námi vydržela až do konce výstavy a ještě se proměnila v náš soukromý dostavník, který nás dopravil před půlnocí domů.