Národní výstava Zielona Gora

 Collette - V1, CWC. Nejlepší fena rasy

Jedna z posledních venkovních výstav tohoto roku nás čekala uprostřed září v polské Zielone Goře. Modlili jsme k trošku slušnému počasí, což se nakonec vyplnilo. Nebylo sice žádné horko, ale skoro dvacet stupňů a hlavně bez deště je na toto období velice slušné. Byli jsme zde poprvé a tak nás ze začátku trošku překvapila hodně členitá plocha mysliveckého cvičiště a střelnice. Kruhy byly nastrkány mezi stromy a valy jednotlivých stání střelnice a místa tak opravdu nebylo nazbyt. Nicméně vše probíhalo v naprosté pohodě, rychle a bez kompikací. Silky šly až po dalších plemenech, takže se nakonec udělalo okolo kruhu i docela místo.
Polská rozhodčí Lucyna Juzwa posuzoval velice férově a nepreferovala domácí vystavovatele, což Colettce vyneslo ocenění nejhezčí feny rasy. Ještě lépe dopadnul Brouček Krásná Louka, kterého jsme si půjčili od Martiny Kučerové a který nakonec porazil všechny ostatní silky a stal se vítězem rasy. 

   

Brouček pak zabodoval i v závěrečných soutěžích. Ve velmi početné III. FCI skupině se sice nedostal na stupně vítězů, ale postoupil až do nejužšího výběru posledních 6-ti nejhezčích teriérů. Blahopřejeme !!