Evropská výstava psů Celje

Sissi - V3                    

Rocky - V2,  Res. CAC, Res. CACIB

První říjnový den jsme věnovali výpravě do slovinského Celje na Evropskou výstavu. Jelikož je to více než "přespolní" výstava, vyráželi jsme o den dřív připraveni zdolat nástrahy česko, německo, rakousko, slovinských dálnic. V Praze jsme nakládali naši dlouholetou kamarádku Alenu Moláčkovou s její mladou pšeničnou teriérkou. Vybaveni náležitou porcí jídla, pití a dobré nálady a doprovázení obstojně se tvářícím počasím nás čekalo přes sedm set kilometrů s partou hafíku v autě. Ve Slovinsku jsme měli zamluvený špičkový útulný vesnický hotýlek doprovázený koloritem volně pobíhajících kravek mezi zaparkovanými auty na parkovišti.
Po vydatné snídani nás čekal už jen hodinový přesun na výstaviště. Od Evropské výstavy se dalo očekávat trochu více. Areál výstaviště zrovna neoplýval ani velikostí, ani čistotou a ani orgánizátorskou kreativitou.

   

Silky nastupovaly v kruhu jako první plemeno zastoupené slušnou konkurencí 27 zvířat. O posuzování se staral irský rozhodčí Sean Delmar. Velice si ceníme ocenění Res. CACIB, které ve svých 20-ti měsících získal v takové konkurenci náš Rokýšek, který tak odešel poražen pouze Evropským vítězem.

          

Kompletní foto z akce  http://katanymmk.rajce.idnes.cz/EV_Celje/