Mezinárodní výstava psů Oberwart

Sissi - V1, CAC

Naše výprava do Rakouska začala o den dřív příjemným večerem u Petry Peršchalové. Zkrátila se nám tak sobotní cesta a prodloužil čas na spánek. Petru  jsme si pak přibalili do auta i s jejím Céďou a Blaničkou. Celou páteční noc jsme s hrůzou vzhlíželi k obloze, která nás obdarovávala nekončícími přívaly deště a exkluzivními blesky. K ránu se počasí trochu uklidnilo a tak jsme vyráželi na prosychajicích silnicích.
Pořadatelé v Obervartu pro nás vyčlenili dvě výstavní haly propojené restaurací a stánky. Za haly jsme byli vděčni při několika po sobě jdoucích přívalových deštích, které místy "prosákly" až dovnitř hal. K posuzování silek se postavil nám již známý srbský rozhodčí Dusan Paunovic. 

     

Po posuzování zbylo i dost času na trénink v kruhu s naším mladým pejskem Rokýškem. Je znát, že již takto navštívil několik předešlých výstav a v kruhu se začíná cítit jako doma.

Odpoledne jsme si ještě zpestřili souteží v párech, kde však mimo nás byl přihlášen ještě jeden pár silek vedený "domácí" soutěžící a ten nakonec postoupil až na stupně vítězů.

Po výstavě nás čekal přesun do blízké rakouské vesničky s rodinným penzionkem nad skvělou cukrárnou. Musíme složit pochvalu Petře, která toto ubytování našla a zamluvila. Bylo to příjemné prostředí se skvělou zmrzlinou a zákusky a ještě lepší snídaní. Vydatná večeře v pizzerii a večerní procházka po kopcích v okolí vesnice jen dotvořila naši celkově pozitivní náladu.