World Dog Show Salzburg.

Criss - V3

Světovou výstavu psů tentokrát v druhé půli května přivítal rakouský Salzburg. Překrásné město zasazené do scenérie okolních  třítisícových hor. Cesta se dala buď profrčet po  rakouské dálniční síti, nebo zvolit pomalejší, ale o to krásnější cestu údolíčky na úpatí hor lemovaných mohutnou řekou a jezery. Na této trase se nedalo odolat zastávkám s pořízením pár foteček s nádhernými výhledy do krajiny.

     

Ubytování jsme volili poněkud bokem od Salzburgu v malebné podhorské vesnici s překrásnými hotýlky na svazích okolo města. O náš horský hotel jsme se dělili pouze s majiteli a jedněmi dalšími vystavovateli z Polska. K dispozici jsme měli s naší spolucestující Martinou Kučerovou celé jedno patro s několika ložnicemi, kuchyňkou a dvojicí koupelen s toaletami. Prostě luxus.V okolí je neskutečná scenérie a naprostý klid. Tedy až na všudy přítomné ovečky, které vybaveny velkými zvonci vesele vyzváněli ještě o půlnoci a ráno o páté stejně vesele vítaly vyzváněním další den. 

  

Areál moderního výstaviště je sice přes jedinou několikasetmetrovou odbočku přístupné přímo z dálnice, ale než se vše z několika dálničních sjezdů seřadilo až do jediného pruhu vedoucího k bráně výstaviště, stálo nás to hodinku čekání v autě v popojíždějící koloně nervózních řidičů. Kupodivu na výstavišti samotném už šlo vše poměrně rychle a i masa lidí se tak nějak rozdělila a nezpůsobila žádnou další šílenou zácpu u vchodu do výstavních hal.
Australských silky teriérů se na světové výstavě sešlo 47, což už je požehnané číslo a slušná konkurence. K posuzování byla pořadateli určena německá rozhodčí Martha Heine. Náš nezbedný klouček Criss nakonec získal ocenění V3, k čemuž jemu i jeho majitelce Martině velice gratulujeme.

        

Na mezinárodním poli zabodoval i náš další spolucestující, sikákč Brouček Krásná Louka, který, k velké radosti majitelky Martiny Kučerové, získal ve slušné konkurenci ocenění V4.