Moravskoslezská národní výstava Brno

    Witch - V1, BOV, BOB, BIS Veteran 1              Danae - V1, CAJC, BOJ

Na konci září nás čekal výlet do moravské metropole na národní výstavu. S naprostou samozřejmostí jsme zamířili na brněnské výstaviště a teprve ochranka u vjezdové brány nám řekla, že výstava je poněkud jinde. To se stává, když se nečtou propozice a spoléhá se na tradice. Další člen ochranky areálu nás již nasměroval správně na velodrom, který sice těsně s výstavištěm sousedí, ale jinak se jedná o zcela samostatný areál včetně parkování. Parkováním mínil pořadatel postávání po různých travnatých pásech mezi hlavními ulicemi v okolí. Úvod nás tedy trochu překvapil.
Areál velodromu skýtal zajímavé prostředí s prodejními stánky umístěnými dokola na nakloněné cyklistické dráze. Nicméně vystavovalo se uprostřed pěkně na rovině a když k tomu přičteme ucházející počasí, šlo docela o vydařenou akcičku.

Pokračovali jsme v tradici nám naprosto neznámých rozhodčích, když se do kruhu se silkami postavil  pan František Šimek. Díky ocenění CAJC si naše malá Danae dokončila zisk titulu JCH České republiky a my doufáme, že bude v podobných výsledcích pokračovat i mezi dospělými. Nakonec se pěkně předvedla i v závěrečných soutěžích, kde se dostala do užšího výběru pěti nejlepších BIS juniorů.

     

Witch opět perfektně předvedla nejen svou eleganci ale i obdivuhodný temperament a po vítězství mezi silkami ji pan rozhodčí Beradze Luza umístil i na první místo BIS veteran. Mezi ostatními teriéry se nakonec probojovala až do užšího výběru nejlepších sedmi - velké blahopřání.