Karkonoska výstava psů Jelenia Góra

Colette - V1, CWC,  BOB          Corus - V2

V půlce května vždy vyrážíme na nám poměrně málo vzdálenou výstavu do Jelenie Góry. Vždy je to sázka do loterie ohledně počasí, neboť výstava je tradičně pořádána venku na atletickém stadionu. Letos se počasí ukázalo jako hodně  vrtkavé, neboť až do víkendu panovaly tropy a v neděli ráno, v den výstavy, se ochladilo na dva stupně nad nulou.  Byli jsme sice ušetřeni deště, ale i v pravé poledne se neoteplilo na víc jak 7 stupňů.
Pořadatelé tentokrát přestěhovaly výstavní kruhy z louky přímo vedle běžeckého oválu, kde vzrostlé buky zastínily i tu poslední trošku slunka, které se dralo do travnatých kruhů.  Když si k tomu připočteme ještě to, že do kruhu se silkami nastoupilo na polského rozhodčího Marka Lewandowski celkem 95 dalších psů, bylo o dlouhé čekání v ukrutné zimě postaráno. Silky se dostaly na řadu až po poledni a tak čekání na řadu trávily zabalené v dekách.

   

Corus si od rozhodčího sice odvezl velice pěkný posudek, nicméně v polské konkurenci to stačilo až na druhé místo ve třídě. Jeho veselý a sebejistý projev při vystavování nám udělal radost. Je znát, že si již začíná v poklidu zvykat na svou začínající výstavní kariéru.

       

Collettka slavila u pana rozhodčího větší úspěch. Ziskem posledního potřebného cenění CWC splnila podmínky pro udělení titulu Šampion Polska a k tomu přidala další ocenění BOB. Gratulujeme !!