2x Mezinárodní výstava Nitra

Colette - 2x / V1, CAC, CACIB, BOB          Criss -2x / V1, CAJC,

Předposlední březnový víkend jsme tentokrát nevyrazili do Polska, ale navštívili naše východnější sousedy ve slovenské Nitře. Konala se zde tradiční dvoudení mezinárodní výstava na výstavišti Agrokomplexu.
Na výstavách je vidět citelný pokles zájmu vystavovatelů, oba dva dny se počet přihlášených psů pohyboval pouze okolo počtu dvou tisíc. Tomu se přizpůsobilo i výstaviště a tak byla tentokrát pro pejskaře uvolněna pouze jeho přední část, což vzhledem k absenci pořadatelů při navigování u vjezdu způsobilo zvlášť v sobotu trochu zmatek. V halách pak byly kruhy docela namačkány na sobě, což bylo nepochopitelné, neboť skoro polovina plochy haly byla zcela prázdná.
První den silky posuzoval rozhodčí Róbert Kanás a v kruhu jsme začínali jako první. Velice rychle bylo rozhodnuto a nás pak už čekalo jen úmorné čekání na závěrečné soutěže, které se tentokrát neskutečně protahovaly. My jsme po skončení skupiny FCI 3 odjížděli po šesté hodině a to nebylo soutěžím zdaleka konec.

   

Po přespání v nedalekém Senci, kde jsme opět neopomněli navštívit místní skvělou čínskou restauraci, jsme se na výstaviště vrátili a čekali pouze na zcela nám neznámého rozhodčího ze Slovenska Františka Szalaie. Naštěstí jsme opět začínali a tak jsme mohli po rychlém posouzení brzo vyrážet k našemu 500 km vzdálenému domovu. Náš odchov Criss Ever Damikon, kterého majitelka a kamarádka Martina Kučerová k naší velké radosti svědomitě vozí po všech možných výstavách, si díky svému dvojitému zisku ocenění CAJC dokončil podmínky pro zisk titulu Juniorský šampion Slovenska - blahopřejeme !!
A jelikož jsme chtěli udělat radost Vikíškovi (to je taková malá čarodějnice, která strašně ráda cestuje autem), tak jsme jí vzali s sebou na výstavu, aby si taky trochu užila.