Národní výstava psů Ostrava

V1, CAJC, BIS Junior 4. místo- dokončen titul Junior Chamipon České republiky

Poprvé jsme letos 4.4. podnikli výlet na Národní výstavu do Ostravy, konanou na výstavišti Černá Louka. Mile nás překvapila její organizační úroveň, skvělé ceny, obří poháry a hlavně vyhlašování 5-ti prvních míst v každé kategorii závěrečných soutěží, což se v závěru ukázalo jako příjemný bombónek na konec.
Na radu jsme si cestu z domova do Ostravy naplánovali kousek přes Německo a pak Polskem. V Polsku je na této trase asi 180 km dálnice, ovšem s omezenou rychlostí (110km/h).  Ale hlavně,  dostat se na dálnici a z ní pak opět na hranice okresními uličkami plnými vesnic a traktoristů s hnojem, byl opravdu unavující počin. Zpět domů jsme pak raději zvolili tradiční trasu po naší vlasti. 
V kruhu se na posuzování dostavila paní rozhodčí Olga Dolejšová a i přes to, že před silkami byly další tři plemena, zbylo po posouzení dost času na nákupy, svačinku a hlavně posezení s Petrou Peršchalovou, které jsme přivezli ukázat malého Rokyho (domácí jméno pro američana Original Sin). Ten už na své třetí výstavě viditelně zdomácněl a zcela přivyknul, takže  mohl ukázat celý svůj temperament.
    

Mladou fenu v závěrečných soutěžích posuzoval polský rozhodčí (že by satisfakce za tu cestu ??) Andrzej Jendrasiak a zcela bez váhání vybral naší fenku jako jedinou zástupkyni malých plemen do užšího výběru a pak jí postavil na krásné čtvrté místo. Tak jsme si v závěru užívali pohárové zátiší proložené silečkami.