Mezinárodní výstava Katowice

Colette - V1, CWC, CACIB, BOB          Corus -V1, CAJC, BOJ

V půlce března se konečně ukázalo pravé jarní počasí a tak nás polské Katowice překvapily sluníčkem a odpolední teplotou skoro 20 stupňů. Byli jsme zde poprvé a tak jsme si vychutnávali velice pěkný sportovní areál, jehož polovina byla propůjčena v pořadí již 17. mezinárodní místní výstavě. O extravaganci stavby kontrastující s památníkem Slezského povstání svědčí i úvodní fotografie v sekci novinek.
Bohužel však pořadatelé trošku podcenili právě probíhající kompletní rekonstrukci okolí stadionu, včetně přilehlých parkovišti, a tak najít jediný neoznačený vjezd na parkoviště před halou byl vzhledem k časové tísni opravdu adrenalinovo infarktový zážitek. Zvláště pak v běžném pátečním provozu tohoto velkoměsta. Ale pak už šlo vše bez problémů. Pěkná velká hala s pouze dvěma kruhy zabezpečila dostatek prostoru pro vystavující teriérkáře.
V našem kruhu silky začínaly a portugalského rozhodčího Delerue Pedro Sancheze pak už čekalo pouze přes 60 yorkšírů.  Jako úplně první šel náš malý Corusek. Je vidět, že si je výstavu od výstavy v kruhu jistější a tak nás potěšil ziskem ocenění BOJ.

  

Collettka je již zkušená výstavní harcovnice a po pěkném předvedení si odnesla ocenění BOB. O to víc nás mrzelo, že v závěrečných soutěžích, které se mimochodem přestěhovaly do krásné prostorné haly s tribunami, skvělým ozvučením a bodovými reflektory osvětlujícími aktéry v kruhu, jsou silky teriéři dosti přehlíženým plemenem, a když už se náhodou rozhodčímu líbí malá plemena, šáhne vedle po yorkovi.