Mezinárodní výstava Dresden

  Collette - V1, Jug.CAC, Jug.VDH

Víkend s Velikonočním pondělím jsme si zkrátili o sobotu, kterou jsme úspěšně proměnili v Mezinárodní výstavu v Drážďanech. Byli jsme zde i loni na úplně první této výstavě a musíme uznat, že se od minule o hodně zvětšila a ještě vylepšila. Překrásně prostorné klimatizované haly byly tentokrát doplněny ještě o mnoho prodejních stánků a skvělé občerstvení. Organizátoři se poučili od minula a tak vše probíhalo bez sebemenšího zaváhání.
Silky posuzovala rakouská rozhodčí Margarete Hubert. Na řadu jsme šli až jako úplně poslední plemeno v kruhu a paní rozhodčí si silkáčů náležitě užívala. Dozvěděli jsme se od ní, že byla úplně první chovatelkou silek v Rakousku a dodnes je aktivní činovnicí  Rakouského klubu teriérů. Její příjemné posuzování bylo nakonec doplněno pozvánkou na Světovou výstavu v Salzburgu 2012, na jejíž organizaci se bude ÖKW aktivně podílet.

 

V autě se našlo místo i pro naši kamarádku Martinu Kučerovou, jejíž Brouček Kráná Louka si odvezl od paní rozhodčí nejen krásný posudek, ale i ocenění CAC, CACIB, VDH, BOB. No a aby toho nebylo málo, jeho sestřička Borůvka Krásná Louka ho téměř okopírovala - CAC, CACIB, VDH.  Blahopřejeme !