Mezinárodní výstava psů Dresden

Sissi - V1, CAC, VDH, CACIB

Abychom si již zmiňovaný druhý dubnový víkend řádně užili, naložili jsme v neděli do auta naši kamarádku Martinu Kučerovou s jejím pejskem a jeli vyzkoušet poprvé pořádanou mezinárodní výstavu v Drážďanech. Jednalo se o vůbec naši první výstavu v Německu a tak jsme vyráželi plni očekávání, co nám tato premiérová akce přinese. Ráno nás trochu zaskočil snad již letos poslední sníh, ale v autě bylo příjemně a dálnice nás za hodinku vyplivla na místě konání.
Němečtí pořadatelé využili pěkného výstavního areálu do části jehož prostorných hal vměstnali velice početnou skupinu vystavovatelů. Nešetřilo se prostornými kruhy na kobercích  a zbyla zde i spousta místa na stánky a výborné občerstvení. Dalším malým zpestřením byli všudypřítomní pikolíci rozvážející po halách různé občerstvení včetně dobrého kafíčka. Pouze ve výstavní kanceláři trochu pokulhávala organizace, neboť zde byla jen jedna kasa na různé doplatky a u té se tísnila poměrně početná skupina nervozních vystavujících.
S pověstnou německou přesností nastoupil do kruhu nám naprosto neznámý domácí rozhodčí Jochen Eberhard a musel se před silkami vypořádat s dvaapadesáti pejsky jiných ras. Na nás tak přišla řada až v půl druhé, ale čekání se vyplatilo.
Nejprve jsme na rozhodčího vytáhli Martiny pejska Broučka Krásná Louka. Bez velkého váhání rozhodčí zadal ocenění V1,CAC,VDH,CACIB a po fenečkách ho ještě doplnil o BOB. Lepší začátek jsme si nemohli přát.

  

Ani mezi fenkami se štěstí nepousmálo na ostatní, byť i domácí, vystavovatele a tak naše Šíša získala od sympatického rozhodčího vše, co mohla.

  

Jelikož se posuzování v kruhu protáhlo až do odpoledne, plynule jsme pak přešli přímo do závěrečných soutěží.  V těch jsme pak mohli dvojici přeplněných tribun předvést jako třešinku na dortu krásné třetí místo v soutěži párů, kterou posuzovala belgická rozhodčí Liliane de Ridder-Onghena. Lepší zhodnocení naší první výpravy na německou výstavu jsme si opravdu nemohli přát a tak v nás zůstává pocit velice příjemně strávené neděle.