Mezinárodní výstava Glogów

Criss -V1, CAC, CACIB, BOB

Na konci ledna jsme se navzdory sněhovým přívalům  vypravili do nedalekého polského městečka Glogów. Pamatovali jsme si z minula tuto sportovní halu jako příjemné místo na zimní výstavy. Letos nás však čekalo celkově nemilé překvapení. Organizátoři zřejmě podcenili velikost třídenní mezinárodní výstavy, takže první problémy nastaly v okamžiku, kdy jsme se snažili zaparkovat alespoň na dohled do výstavní haly. Parkoviště byla plná a z těch prázdných byly uzamčeny přístupy do areálu. Donutilo nás to různě poházet auta v okolí mezi v haldami odrhnutého sněhu.
Dalším nepříjemným překvapením pak byl zákaz umístit si své osobní a výstavní věci v okolí kruhů. Nezbylo, než při absenci výtahů vynést vše po schodištích do patra na ochozy nad plochou a z hůry pak sledovat výstavní kruhy, abychom nepropásli naši účast. Pořadatelé si tak od nás vysloužili veliké mínus.
Silky posuzoval španělský rozhodčí Anrique Mate Duran. Přišla na nás řada až po poledni, neboť kruh byl před námi obsazen jiným rozhodčím s velmi početným spolkem německých ovčáků. Ačkoliv Criss dostal ocenění BOB, na závěrečné soutěže jsme zde nezůstali. Atmosféra této výstavy nesplnila naše očekávání a nechtělo se nám při liknavosti místních pořadatelů čekat na další peripetie, které by určitě nastaly s přestavbou haly na prostor závěrečných soutěží.