Mezinárodní výstava psů Glogow

           Collette - VN1, Best Puppy, 4. BIS Puppy

Letošní výstavní sezónu jsme začali výstavou v posledním lednovém mrazivém víkendu v polském Glogowě. Je to velice příjemně, téměř komorně, pojatá malá třídenní mezinárodní výstava v překrásné sportovní hale. Polským organizátorům bylo ztěží co vytknout. Hala vytopená na pokojovou teplotu, všude koberce ve formě umělé trávy a hlavně naprostá přesnost v časech jednotlivých naplánovaných akcí.
Silky teriéry přijela z Anglie posuzovat paní rozhodčí Jean Lenning, která se nakonec ukázala takovým jediným problémem z celé výstavy. Těžko co vytknout jejímu posuzování, co se týká výběru jednotlivých psů. Bohužel však jaksi nebyla informována o evropském standartu posuzování a zadávání titulů, takže se běžně stávalo, že o titul BOB bojovali psi, které předtím opominula ocenit tituly CWC nebo CACIB. Vše se nakonec dalo do pořádku díky intervenci ředitele výstavy po neustávajícím naléhání nepokojených vystavovatelů.

   

Velikou radost jsme samozřejmě měli i z účasti Collettky v závěrečných soutěžích. Byla to její první výstava a hned se jí zadařilo umístit se ve veliké konkurenci štěňat na krásném čtvrtém místě.